Zalety i wady mebli na zamówienie

Jedną z podstawowych czynności podczas urządzania własnego mieszkania lub domu jest podjęcie decyzji o sposobie jego umeblowania. Wbrew pozorom aranżacja wnętrz wcale nie jest taka prosta, gdyż domowe pomieszczenia powinny być nie tylko wygodne i komfortowe, ale także miłe dla oka i odpowiadające indywidualnym gustom. I chociaż sklepy pełne są różnorodnych mebli, to czasami trudno wybrać coś na miarę własnych oczekiwań. Praktycznym rozwiązaniem mogą być meble na zamówienie.

Zalety mebli na zamówienie

Meble robione na wymiar charakteryzują się wieloma zaletami, do których można zaliczyć:

  • funkcjonalność (meble na wymiar pozwalają wykorzystać każdy centymetr dostępnej przestrzeni)

  • praktyczność (możliwość zadecydowania o ilości szafek, półek lub przegródek w danym modelu)

  • trwałość (meble na zamówienie są zazwyczaj wykonywane z materiałów charakteryzujących się wysoką jakością)

  • estetyka na miarę indywidualnych upodobań (to zamawiający decyduje o ich wyglądzie i stylu)

  • dopasowanie do danej przestrzeni (meble na zamówienie mogą być wykonywane w niestandardowych kształtach i rozmiarach, co pozwala zagospodarować całą przestrzeń)

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż meble na wymiar są niepowtarzalne, co sprawia, iż wyposażenie danego pomieszczenia jest oryginalne i ściśle spersonalizowane.

Wady mebli na zamówienie

Decydując się na wystrój wnętrz z wykorzystaniem mebli na wymiar nie wolno zapominać o tym, iż posiadają one także kilka wad. Przede wszystkim należy liczyć się z większymi kosztami i dłuższym oczekiwaniem na gotowy produkt. Dodatkowo meble tego rodzaju są dostosowane do konkretnego pomieszczenia, więc ich wymontowanie i przetransportowanie w inne miejsce jest niezwykle utrudnione (a w niektórych przypadkach niemożliwe). Poza tym są one harmonijną całością, więc wymiana lub usunięcie jakiegoś elementu może powodować nieestetyczną lukę w przestrzeni.

Meble robione na wymiar to dobre rozwiązanie w przypadku niestandardowych i nietypowych pomieszczeń. Jednak nie są produktem dla każdego, więc decyzja o ich zamówieniu powinna być dobrze przemyślana.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. W mojej małej kuchni meble na wymiar to konieczność. Nigdy bym nie dopasowała do takiego pomieszczenia mebli kupionych w standardowym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *