Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – dlatego też jej umeblowanie, wyposażenie i ogólny styl powinny być dobrze przeanalizowane i przemyślane. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest styl angielski, który łączy w sobie sielskość, przytulność, wygodę oraz funkcjonalność. O wyjątkowości takiej aranżacji decyduje kilka cech.

 

Ściany i podłogi

Aranżacja wnętrz kuchennych w stylu angielskim charakteryzuje się przede wszystkim naturalnością, ciepłem i pewną subtelnością. Jest to widoczne już na poziomie ścian i podłóg, Ściany w kuchni angielskiej są zazwyczaj beżowe lub białe, wzbogacone ręcznie zdobionymi wzorami. Czasami pojawiają się tapety w motywy kwiatowe, które nadają wnętrzu charakteru wiosennego. Natomiast podłogi w kuchni angielskiej są zazwyczaj wykonane z parkietu, naturalnego drewna lub płytek ceramicznych, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

 

Meble

Niezwykle ważnym elementem kuchni angielskiej są odpowiednie meble, które decydują o jej charakterystycznym stylu. W tym przypadku powinny być one drewniane, subtelnie stylizowane (na przykład za pomocą gzymsów i uskoków), praktyczne (pełne szuflad i schowków) oraz wykonane z jasnych tworzyw (niewielkim odstępstwem mogą być nieco ciemniejsze wykończenia). Obowiązkowym dodatkiem do takich mebli jest emaliowany zlew i armatura charakteryzująca się ozdobną stylizacją.

 

Dodatki

Kuchnia w stylu angielskim to także niepowtarzalne dodatki. Taki wystrój wnętrz wymaga przede wszystkim kolorowych ściereczek, delikatnych zasłon, ozdobnych poduszek na krzesłach, praktycznych akcesoriów (na przykład puszek lub wiklinowych koszyczków), kwiatowych obrusów, suszonych ziół, ozdobnych naczyń czy czajniczków do zaparzania herbaty.

 

Kuchnia w stylu angielskim cieszy się dużą popularnością, gdyż posiada wiele zalet – między innymi elegancję, domowe ciepło czy odpowiedni nastrój. Jednak posiada też swoje specyficzne wymagania, gdyż powinna być duża i przestronna. W przypadku małych pomieszczeń można wprowadzić kilka charakterystycznych elementów, które nadadzą wnętrzu przynajmniej odrobinę angielskiego stylu.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Taka kuchnia to powrót do szczęśliwego dzieciństwa. Ja swoją urządziłam w taki sposób i uwielbiam w niej przebywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *